Psi

Výběr mého budoucího plemeníka padl na psa francouzského původu z renomované chovatelské stanice, když jsem se začínala orientovat v problematice australských ovčáků na zahraničních webech. Daddy byl s velmi dobrým původem, zajímavou rodokmenovou vazbou na ICH Terra Blue Just Too Hot a především láskou na první pohled od štěněcích fotek. Rozšafná ,,patička", pohled shovívavého aristokrata a graciézní nášlap mi stačily, abych zrušila svou životní pojistku (dědicové mi prominou...) a odjela  si v doprovodu svých kamarádek na otočku, což obnášelo asi 2000 km, do Francie pro miláčka svých snů. Naštěstí se ze snu nestala noční můra a z chlupatého štěňátka vyrostl do krásy ještě chlupatější hafan.

Postupem času otec Daddyho dobyl výstavních úspěchů nejen ve Francii, ale i v rodné Americe a dnes se honosí titulem Interšampiona.

Vzhledem k tomu, že inklinuji více k varietě black a bluemerle nepředpokládám, že můj nevelký dvorek bude brzo obsazen dalším psem jiné barvy. Zatím doufám a držím palce své kamarádce, Lence Brožíkové,  která rovněž propadla tomuto druhu šílenství a doprovází mě nejen na výstavách, procházkách a koňských akcích, ale má svůj vlastní chov s importovanou fenou redmerle HARRIETT GINGER BEAUTY des Reflets de la Valserine a nadějného juniora redtrie, CAYUGA WILD MUSTANG Fallcat, kterého do budoucna plánuji využít i ve svém chovu.